FÅTÖLJ, "Domus", Inge Andersson för Bröderna Andersson, 1960-tal. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj, "Joel", Inge Andersson, Bröderna Anderssons Möbel- & Fåtöljindustri. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 5107
INGE ANDERSSON. FÅTÖLJER, ett par, "Tunis", Bröderna Andersson, Ekenässjön. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj, Teak, Inge Andersson, Bröderna Andersson Industrier i Ekenässjön AB - 1306 2144 - Metropol Auktioner
INGE ANDERSSON, fåtölj, "Tunis", Bröderna Anderssons Industrier i Ekenässjön AB, formgiven ca 1965. - Bukowskis
FÅTÖLJ, teak, "Joel", Inge Andersson, Bröderna Andersson, 1900-talets mitt. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet